Aile Hastanesi

Talatpaşa Bulvarı No:7/9
Bahçelievler/İstanbul

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi : 07.00 – 21.00

Hafta sonu : 09.00 – 14:30

Diyabet (Şeker Hastalığı) Komplikasyonları

Tip 2 diyabet, normalden yüksek seyreden kan şekeri seviyesiyle karakterize, tüm vücudu stres altında tutan bir durumdur. Yüksek kan şekeri seviyesi yani glikotoksisite (Şekerin zehirli dozu anlamını taşır) damarlarda, hücreler arasında, hücre yüzeylerinde ve hatta hücre içlerinde farklı farklı etkileriyle diyabette görülen ve diyabete eşlik eden ek hastalıkların oluşumunu körükler.

Şeker hastalığı ameliyatında hastanede kalış süresinin 5-7 gün arası olduğunu biliyor musunuz?

Ek hastalıklar vücudumuzun farklı yerlerinde, farklı organlarda oluşabilir. Bu rahatsızlıklara ana hatlarıyla gözden geçirecek olursak:

Şeker hastalığının ilerlediği durumlarda yara onarımında görevli birçok büyüme faktörünün bozulmasına bağlı olarak cildimizin herhangi bir yerinde iyileşemeyen yaralar oluşabilir.(Diyabetik ayak gibi.)


Obezite Cerrahisi

Yukarıdaki kriterler göz önünde tutulduktan sonra ameliyata uygun bulunan hastalarda altı farklı yöntemle operasyon gerçekleştirilebilir. Hangi hastaya hangi ameliyatın yapılacağı, cerrahi ve medikal ekibin hastaya ait bulguların değerlendirilmesi neticesinde belirlenir. Ameliyat şekline hastayla birlikte yön verilir. Bazen kombine yöntemler uygulamak gerekebilir.


logo

Sandal LLC.
Hamburg, Germany
One Street | Two Drive,
10th Floor, Site Wing

+49 555 000 000
hello@sandal.com
support@sandal.com

Son yazılar

Copyright © Bütün Hakları Hasan Ofluoğluna Aittir.

Whatsapp