Aile Hastanesi

Talatpaşa Bulvarı No:7/9
Bahçelievler/İstanbul

Çalışma Saatlerimiz

Hafta içi : 07.00 – 21.00

Hafta sonu : 09.00 – 14:30

Sık Sorulan Sorular

Neden cerrahi yöntem,hem de laparoskopik?

En etkin ve düzenli ilaç tedavisine rağmen Tip 2 diyabet,her geçen gün daha kötüye doğru ilerleyen bir hastalıktır.Kişileri kalp ve damar,böbrek,göz ve sinir hasarları beklemektedir.Bu bekleyiş cerrahi bir yöntemle değiştirilebilir.Laparoskopik cerrahi,eşlik eden hastalık potansiyeli fazla olan bu hastalıkta,daha az travmatik,iyileşme süresini oldukça kısaltabilen ve benzeri birçok modern açılımlara izin vermesi nedeniyle tercih edilmektedir.

Uygulanan Cerrahi Yöntem Nedir ?

Laparoskopik sleeve gastrektomi+ileal interpozisyon.

Operasyonda tam olarak ne gibi işlemler gerçekleştiriliyor?

Öncelikle mide hacmi tüp mide haline getirilerek kısıtlanır.Sonrasında ince barsak son bölümdeki belirlenen bir barsak kısmı mideye yaklaştırılak birleştirilir.Kısaca barsak son kısmı ile ilk bölümü arasında bir yer değiştirme işlemi yapılmış olur.

Ameliyat riskli midir ve sonrasında oluşabilecek kötü durumlar neler olabilir?

İleal interpozisyon cerrahi uygulamalardan majör(büyük)cerrahi grubunda yer alır.Diğer majör cerrahilerde oluşabilecek risklere oranla dünya standartlarındadır.Ameliyat bölgelerinde sızıntı,kanama,infeksiyon erken dönemlerde,darlık yada tıkanıklık daha uzun dönemlerde gelişebilecek durumlardır.Deneyim önem arzetmektedir.

Ameliyat ne kadar sürüyor?

Sakinleştirilerek ameliyata alınan hastalar 4-6 saat operasyonda kalırlar.Bu süre içinde hasta yakınları durumdan haberdar edilirler.

Tecrübeleriniz ışığında başka neler tavsiye edersiniz?

Çok iyi hasta-tedavi ekibi uyumu,başarının birlikte hedeflenmesi,sorumlulukların ve görevlerin bilinerek yerine getirilmesi,yeni hayat ve beslenme şekline adaptasyonun sağlanması yanında başarılı bir sonuca üzerine düşenin maksimumunu yaparak ulaşılacağı unutulmamalıdır.
logo

Sandal LLC.
Hamburg, Germany
One Street | Two Drive,
10th Floor, Site Wing

+49 555 000 000
hello@sandal.com
support@sandal.com

Son yazılar

Copyright © Bütün Hakları Hasan Ofluoğluna Aittir.

Whatsapp